Jaunieji futbolininkai – treti Lietuvoje

Antrus kartą iš eilės Mažeikių sporto mokyklos 2009 metų gimimo futbolo ekipa užkopia ant Lietuvos pirmenybių prizininkų pakylos: pavasarį jie tapo šalies vicečempionais varžybose penki prieš penkis ir ką tik iškovojo bronzos medalius čempionate septyni prieš septynis.

Kovoti dėl šalies čempionų vardų aštuonios stipriausios 2009 metų gimimo futbolininkų ekipos susirinko į finalinį U10 pirmenybių etapą. Dvi dienas Marijampolės futbolo manieže vykusiame turnyre tarp stipriausiųjų varžėsi ir jaunieji mažeikiškiai, treniruojami Nerijaus Gudaičio.
Burtai lėmė, kad mažeikiškiai pateko į A grupę, kur jų varžovais buvo „FA Šiauliai“, Vilniaus „FA Žalgirietis-1“ ir Marijampolės FC atstovai.
„Didžiausias smūgis mums buvo tai, kad į finalus išvažiavome be savo vartininko Dominyko Tarasovo, kuris susirgo. Esame dėkingi žaidėjui Arnui Ašmenai, kuris, neturėdamas vartininko įgūdžių, nepabūgo atsakomybės ir stojo ginti komandos vartų. Suprasdami situaciją, žaidėjai stengėsi labiau dirbti gynyboje“, – apie iššūkius, tekusius komandai, „Santarvei“ pasakojo N. Gudaitis.
Rungtynės vyko du kėlinukus po dvidešimt minučių. Mažeikiškiai rezultatu 6:1 sutriuškino šiauliečius, 3:1 – marijampoliečius ir po itin atkaklios kovos rezultatu 3:4 pralaimėjo vilniečiams.
Pasak trenerio, po šių rungtynių vaikai neslėpė ašarų – pralaimėdami rezultatu 1:3, jie išlygino rezultatą, tačiau vėliau praleido ketvirtą įvartį ir prarado teisę rungtyniauti dėl šalies čempionų vardų. Užėmę antrą vietą grupėje, dvikovoje dėl bronzos apdovanojimų jie susikovė su Palangos SC bendraamžiais ir, nugalėję rezultatu 4:3, šį sezoną iškovojo jau antrus medalius. Geriausio viso turnyro saugo prizas įteiktas mažeikiškiui Matui Jankauskui.

 

santarve.lt