Paryžiuje – jaunųjų mažeikiškių triumfas

Mažeikiškių penkiolikmečių Sporto mokyklos krepšininkų triumfu baigėsi velykinis krepšinio turnyras „Lions Cup 2017“ Paryžiuje.

Pogrupyje varžovai neprilygo

Į turnyrą, surengtą Prancūzijos sostinėje, šiemet buvo pakviesti dalyvauti aštuoni klubai iš Prancūzijos, Ispanijos, Serbijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Anglijos, Šveicarijos bei Lietuvos. Atstovauti mūsų šaliai teko puikių rezultatų Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje pasiekusiai ir savo amžiaus grupėje solidžiai pirmavusiai Mažeikių sporto mokyklos 15-mečių komandai, treniruojamai Vlado Šulco.
Turnyro dalyviai buvo suskirstyti į du pogrupius, rungtynės vyko keturis kėlinukus po aštuonias minutes. Finale buvo žaidžiami keturi kėlinukai po dešimt minučių.
Savo pogrupyje mažeikiškiai privertė pasiduoti visus varžovus: Sarajevo ekipa įveikta 60:39, Prancūzijos Nantero krepšininkai – 65:48, Barselonos klubo žaidėjai – rezultatu 65:60.
„Labiausiai įsiminė rungtynės su prancūzais – vaikams teko žaisti prieš šoklius, vikrius juodaodžius. Pastarieji mūsų krepšininkus spaudė visoje aikštelėje, tačiau vaikai atsilaikė“, – apie pogrupio kovas pasakojo V. Šulcas.

Pergalingas žygis nenutrūko

Pergalingą žygį mažeikiškiai tęsė ir lemiamose dvikovose – pusfinalyje rezultatu 69:56 įveikta Londono rinktinė, o finale – 80:60 sutriuškinta Belgrado rinktinė.
Mažeikių komandos nugalėtojų taurė yra geriausias lietuvių ekipų pasirodymas per ketverius metus, kai jos dalyvauja šiame turnyre – tiek Kauno A. Sabonio, tiek Vilniaus Š. Marčiulionio krepšinio mokyklų ekipoms nėra tekę net žaisti finale.